ŽEMĖS stichija

Mūsų visų tėvynė yra Žemės planeta. Mes esame jos dalis ir ji yra mūsų dalis. Žemė duoda gyvybę augalams, vandenį ir orą, būtinus mūsų egzistencijai. Mūsų kūnai, kai juos palieka gyvybė, atiduodami Žemei. Daugelį amžių žmonija tikėjo, kad Žemė – visatos centras, nes ji buvo jų gyvenimo pagrindas. Žmogus negali atsiskirti nuo Žemės ir kartu su ja ir visa Saulės sistema keliauja visatos begalinėse platybėse. Deja, žmogus labai užteršė savo gimtąją planetą, nyksta jos miškai, nuodijamos upės ir atmosfera, o kartu išsigimsta žmogus. Galbūt todėl ir Žemės stichijos ligos (diabetas, virškinimo negalavimai) tapo masiškai paplitusios.

Priminsime, jog kinų medicina teigia, kad žmogaus organizmą sudaro 5 sistemos (inkstų, kepenų, širdies, blužnies, plaučių), kurių kiekvieną valdo vis kitos stichijos energija. Organizmo gyvybinė energija Či eina ratu per 5 sistemas. Sveikata (dvasinė, jausmų, fiziologinių procesų harmonija) priklauso nuo šios gyvybinės energijos, kuri cirkuliuoja tiek gamtoje, tiek žmogaus kūne, sujungdama visus reiškinius į vieningą vienį-visumą. Či tėkmė energetiniais kanalais reguliuoja visas organizmo funkcijas. Kinų medicina išlaikė tūkstantmečių išbandymus ir vis plačiau taikoma moderniausiose pasaulio klinikose. Kuriami kompiuterizuoti metodai energetinių kanalų būklei įvertinti, kartu nustatyti ir žmogaus negalias. Vis daugiau medikų ar net biofizikų išsako nuomonę, kad žmogaus sveikatos ir harmonijos laidas – neiškraipyti ir nenutrūkę mainai tarp atskirų organizmo sistemų. Egzistuoja hipotezė, kad konkretus nervinis impulsas – tai labai konkreti specializuota informacija, veikianti ir užrašyta tam tikrame bangų diapazone. Organizmas ją ir siunčia, ir perskaito. Kinų medicina teigia, kad kiekviena organizmo sistema priima ir siunčia signalus atitinkamos stichijos bangų diapazone. Žemės stichija ypatinga tuo, kad gali sureguliuoti, „sucentruoti“ visų stichijų energijas. Žmogaus energetinę schemą galime nubraižyti kaip apskritime esantį kryžių, kuris simbolizuoja 4 iš stichijų. Žemės stichija, tarsi ašis, yra centre. Kai ta ašis pasislenka į kažkurios stichijos pusę – disharmonija sukelia šios stichijos ligas. Kai ašis išeina iš apskritimo (žmogaus energijų lauko ribų) – mirtis.

Žemės stichija ypatinga tuo, kad integruoja į mūsų energetinę schemą mitybos metu gautą energiją ir tuo būdu mitybos pagalba mes galime ne tik papildyti save materialiąją substancija (baltymais, riebalais, angliavandeniais), bet ir subtiliąja energija. Kasos-blužnies energetinio kanalo pagalbininkas liežuvis yra tarsi antena, jis diferencijuoja maisto energijas pagal bangų dažnius ir siunčia į energetinius kanalus. Todėl maistą reikia ilgai kramtyti. Kokios energijos turi maistas, parodo jo skonis: sūrus skirtas Vandens stichijai, rūgštus – Medžio, kartus – Ugnies, saldus – Žemės, aštrus – Metalo. Todėl mityba tokia svarbi mums – mes ne tik gauname maisto medžiagas, bet Žemės stichijos dėka (skrandžio ir kasos-blužnies kanalų dėka) galime sureguliuoti savo energetinį kompiuterį, valdantį tiek mūsų metabolizmo procesus, tiek psichoemocinę būseną. Žemės stichija atsakinga už adekvatų mąstymą bei atmintį. Ją išsekina intensyvus protinis darbas, nerimas, ilgas problemos sprendimo ieškojimas.

Žemės stichija generuoja specialią energiją, kurią lietuviška terminologija verčia – drėgmė. Tai ne ta sąvoka, kurią vartojame buitine prasme. Šios energijos disharmonija sukelia auglius, materializuojasi cistose, adenomose, konkretizuojasi kaip akmenys tulžies pūslėje ar inkstuose. Pati Žemės stichijos energija tarsi priduoda struktūrą, materialumą kūnui, jos dėka mitybos pagrindu atnaujiname audinius. Jei Žemės stichija sucentruoja visas energijas – nematysime jokių organų, audinių pakitimų (nei mikroskopo, nei ultragarso pagalba), jų nebus.

Jei Žemės stichija pažeista, vargins šie negalavimai:

  • Ilgas ir sunkus virškinimas, ypač jei neharmoningas skrandžio kanalas. Kūnas tampa papurtęs, sunkus, pučia pilvą. Vėliau energija drėgmė ypač pažeidžia sąnarius ir stuburą, jie deformuojasi. Neharmoninga Žemės stichijos energija pasirenka silpniausią kūno vietą ir ten materializuojasi; jei tai plaučiai – susidarys gleivės, inkstai ar tulžies pūslė – akmenys; gimda ar prostata – cistos, adenomos; širdis ir kraujagyslės – cholesterolio kaupimasis, kraujagyslių spindžio mažėjimas.
  • Blužnies kanalas pažeistas, jei žmogų pykina, atsiranda sunkumo jausmas krūtinėje. Gali patinti kojos. Šis kanalas atsakingas už jungiamąjį audinį, venų sienelių elastingumą. Kanalo pažeidimai sukelia venų plėtimąsi, kapiliarai tampa nestiprūs, dažnos mėlynės tarsi be priežasties. Kanalo sutrikimus galima pamatyti liežuvyje, jis bus su dantų žymėmis.

Kaip harmonizuoti pažeistą Žemės stichiją:

  • Žemės stichija padeda atsirasti žmogaus fizinei erdvei, struktūrai. Masažas tiesiogiai veikia žmogaus kūną, todėl viso kūno masažas padeda įveikti daugelį ligų.
  • Prityręs kinų medicinos žinovas, parinkęs atitinkamus skrandžio ar kasos – blužnies kanalų taškus ir juos veikdamas (masažu, prideginimu ar adata) gali įveikti daugelį sunkių ligų.
  • Žemės stichiją stiprinsite, jei maitinsitės grūdais ir daržovėmis, gersite daug atitinkamų žolelių arbatų. Valymosi metu pageidautinos karčios ir aštrios žolės, o vėliau maistas turi būti prėskas. Sacharozę iš harmoningos gamtos visumos dideliais kiekiais į savo vartojimą įnešėme iš nežinojimo. Tikrasis harmonizuojantis saldus skonis gamtoje – kviečių, ryžių, sorų, saldžių vaisių, medaus, pieno, morkų… Mokslas taip pat senai įrodė, kad avižose daug mineralinių medžiagų, vitaminų; miežiuose – ypatingo biologiškai aktyvaus junginio beta gliukano (beta gliukanai efektyviai ir saugiai mažina cholesterolio ir mažo tankio lipoproteinų kiekį kraujyje bei stabdo aterosklerozės vystymąsi). Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad beta gliukano vartojimas 8-10 % sumažina bendrojo cholesterolio kiekį kraujyje. Taip pat jie mažina angliavandenių pasisavinimą, didina audinių jautrumą insulinui, gerina medžiagų apykaitą, mažina gliukozės koncentraciją kraujyje. Beta gliukanas gerina gynybinę imuniteto funkciją, stiprina imunitetą, pasižymi stipriu poveikiu prieš navikų susidarymą, skatina greitesnį žaizdų gijimą po operacijų ir traumų, bei pragulų ir opų gijimą, skatina odos atsinaujinimą. O mūsų ne itin mėgstamas soras mokslininkai tiria ir bando įrodyti jų priešvėžinį veikimą. Kruopų košes galite virti kartu su daržovėmis, ar pagardinti padažu iš pakeptų svogūnų, morkų, brokolių, paprikos, apibarstydami gatavą patiekalą žaliomis daržovėmis. Jei turite silpną skrandį, kurį laiką visai nevalgykite šalto maisto, salotų. Jei virškinimo Ugnis yra prigęsusi, organizme susidaro daug šlakų.
  • Virškinimui pagerinti vartokite kuo daugiau vietinių ar Tolimųjų Rytų prieskonių. Universalus – imbieras. Jei yra skrandžio opa ir aštraus maisto vartoti negalite, gerkite kmynų, pankolio, kalendros, kardamono arbatas.
  • Kinai teigia, kad pirmasis žmogaus malonumas kyla iš skrandžio, todėl valgant reikia džiaugtis ir garbinti mus sukūrusią jėgą, Visatą. Du trečdaliai žmonijos badauja ar gauna nevisavertį maistą. Todėl jei Jūs šiandien valgėte – esate privilegijuotas asmuo planetoje Žemėje ir neužmirškite už tai padėkoti.

LSMU VA prof. Dalia Sekmokienė