VANDENS karalystė

Vandens stichija kinų medicinoje tokia svarbi, kad prilygsta karalystei.

Vanduo – tai visų procesų katalizatorius. Gyvybė neįmanoma be vandens, vanduo visa ko pradžia. Visos žmogaus paveldimos energijos yra vandenyje, jame yra visos žmogaus galimybės. Vanduo gali įgyti bet kokią indo formą, vanduo turi savyje visą informaciją. Visos mutacijos gimsta vandenyje. Vanduo konkretizuojasi, kad kiekvieną kartą turėtų specifinę funkciją, kodą. Žmoguje esantis vanduo – sūrus (ašaros, šlapimas). Vandens karalystėje yra du svarbūs žmogaus organai ir energetiniai kanalai – inkstų (R) ir šlapimo pūslės (V).

Inkstų funkcijos ir energinis kanalas. Kairys inkstas atsako daugiau už psichinę energiją, dešinysis – už darbą su skysčiais. Nuo inkstų priklauso įkvėpimo metu gautos energijos įsisavinimas.

Inkstai ir šlapimo pūslė kartu sudaro tarsi trikampį. Jei organų pagrindas trikampio viršuje – jie gauna energiją iš kosmoso.

Kinų medicina teigia, kad inkstai saugo vitalinę žmogaus esmę (energiją) ir skirsto šią energiją visam kūnui. Kai mums trūksta energijos, inkstai atiduoda. Kritiniu atveju atiduoda ne tik tai, ką sukaupia žmogus mitybos metu, kvėpuojant, bet ir savo esminę, pradinę energiją ir atsisako. Jei pas žmogų daug „siauros” atsakomybės už šeimą, vaikus, daug problemų, daug baimės, Vandens elementas bus pažeistas.

Inkstai atsako už seksualinę energiją, inkstų energija maitina galvos ir kaulų smegenis. Visos kaulų ligos priklauso nuo inkstų veiklos. Kariesas – inkstų energijos nepakankamumas. Seksualinis nesaikingumas pažeidžia inkstų energiją. Inkstai turi savo projekciją ausyse, klausos nusilpimas t.y. taip pat inkstų energijos nepakankamumas. Inkstų energija maitina galvos plaukus. Inkstai dalyvauja formuojant kraują.

Mažakraujystės (ar kitos kraujo ligos) metu inkstai į kaulus išskiria specialią energetinę substanciją, tuomet kaulų čiulpai reguliuoja kraujo gamybą. Inkstai duoda galimybę dirbti ilgai ir nepavargstant, protinio darbo metu sutelkti dėmesį. Žmogus, kuriam pažeisti inkstai, instinktyviai renkasi juodą spalvą.

Inkstai turi savo energetinį kanalą, kuriame kuriame yra IN energija.

Šio kanalo maksimalus aktyvumo laikas – 17-19 val. Energetinis kanalas ne tik maitina energija su juo susijusius organus, bet yra tarsi kompiuterinė programa šių organų veiklai, kartu jis susijęs su tam tikromis emocijomis. Jei jaučiame šiuos simptomus (baimė, apatija, skausmai kauluose ar sąnariuose, klausos nusilpimas, silpni plaukai ir kt.), eikime pas specialistą refleksoterapeutą ar patys masažuokime inkstų kanalo taškus. Aliarmo taškas, informuojantis apie šio kanalo būklę (paspaudus skauda) yra R5.

Šlapimo pūslės funkcijos ir energetinis kanalas.

Vakarų medicinoje šlapimo pūslė – tiesiog indas. Kinų medicinoje ji turi išskirtinę reikšmę. Šlapimo pūslėje susirenka visas vanduo, kurio nesugebėjo panaudoti organizmas. Šis vanduo turi pilną informaciją apie viso organizmo būklę.

Šlapimo pūslės kanalo maksimalus aktyvumo laikas 15-17 val. Tai JAN energijos kanalas. Šlapimo pūslės energetinis kanalas (V) pažeistas (kartu ir visa vandens karalystė, bei inkstų (R) kanalas, nes jie susiję), jei žmogui šalta, jį kamuoja baimė, apatija, nuovargis, skausmai kauluose ir sąnariuose. Jaučiamas silpnumas, galvos svaigimas.

Senstant vandens organizme mažėja, didėja Ugnies stichija, nes Vanduo jos nekontroliuoja. Žmogus jaučia karščio permušimus. Jei Ugnies per daug, žmogų kankina troškulys, tachikardija. Vanduo – Medžio stichijos motina. Jei Vandens karalystė netvarkoje – ji nepagimdys sveiko vaiko – Medžio. Žmogus jaus kartumą burnoje, prasidės raumenų mėšlungis, migrena, sutriks kepenų ir tulžies pūslės veikla.

Vandenį riboja Žemė. Jei Vandens mažai, Žemė užkariaus Vandenį. Žmogus jaus sunkumą visame kūne, atsiras pabrinkimų, giluminių skausmų.
Šlapimo pūslės kanalas nugaroje turi dvi atšakas. Šio kanalo rezonatorių veikimas pirštais (refleksoterapija) išilgai stuburo pagerina visų organų funkcijas, nes šlapimo pūslė ir jos kanalas turi informaciją apie visą organizmą. Klasikinis nugaros masažas pagerina žmogaus būklę iš dalies todėl, kad, nors ir nesąmoningai, veikiamas šlapimo pūslės kanalas.

Mityba ir vandens karalystė.

Jei jūsų vandens stichija pažeista, ribokite sūrų maistą, bet druskos visiškai neatsisakykite.Sūrus skonis tirpdo sukietėjimus kūne, stabdo pūliavimą. Maistą sūdykite tik baigiant ruošti.

Kinų medicinos virtuvė, prieš pasirenkant maistą, atsižvelgia į šias maisto produktų savybes:

  • skonį
  • gamtinę esmę, t.y. šaldo, šildo ar neutralus
  • spalvą
  • savybes (tonizuoja, stiprina, varo prakaitą ar valo nuo toksinų)
  • priklausomybę vienai iš stichijų

Vandens karalystę stiprina šios žolės:

  • remanija (tonizuoja, jaunina ir valo kepenis bei inkstus, afrodiziakas);
  • amerikietiškas ženšenis;
  • šizandra (citrinvytis) – generuoja vandenį, didina potenciją, Či kiekį, stiprina inkstus, kepenis ir plaučius, lengvina gimdymo eigą ir skausmus, normalizuoja centinės nervų sistemos veiklą (auginama ir Lietuvoje, galima vartoti tiek lapus, tiek uogas);
  • dioskorėja – afroditikas, jaunina, gydo moterų reproduktyvinę sistemą, teigiamai veikia virškinimo organus, harmonizuoja hormoninę sistemą.;
  • astragalas – vartojamas, kai žmogus jaučia silpnumą, nuovargį, apatiją. Stiprina imunitetą, išvaro šaltį ir drėgmės perteklių iš organizmo, stiprina inkstus, plaučius ir blužnį, teigiamai veikia antinksčius ir visą hormoninę sistemą, vartojamas po chemoterapijos ar švitinimo, sergant AIDS.
  • Saldymedis – tonizuoja, jaunina, maitina smegenis, valo nuo gleivių, ramina ir kartu pakelia dvasią, padeda žmogui pajausti pasitenkinimą gyvenimu, harmonizuoja emocijas.

Vandens perteklių mažina (tinimų, pabrinkimų atvejais) bei valo vandens karalystėje esančius šlakus:

  • lobelija
  • gyslotis

Vandens karalystę stiprina šis maistas:

Produktų Savybės Daržovės Vaisiai Grūdai ir Ankštiniai Pienas ir Mėsa Riešutai Aliejai ir Cukrūs
Šildo persikai,
nektarinai,
kokokosų pienas
ryžiai kedrų riešutai,
sojų aliejus
Neutralūs morkos,
bulvės,
Burokai,
kininis kopūstas,
topinambai
vynuogės,
ananasai,
abrikosai,
žemuogės,
mėlynės,
apelsinai,
mandarinai
avižos,
pupelės,
lęšiai
pienas,
sūriai,
austrės,
silkė,
antiena,
žąsiena
arachisai,
migdolai,
alyvų aliejus,
medus
Šaldo agurkai,
špinatai,
pomidorai
obuoliai,
kriaušės,
bananai,
citrinos
kviečiai,
grikiai,
tofu sūris(sojų pupelių produktas)
varškė,
jogurtas,
kiaušinio baltymas,
kalmarai

Jei vanduo organizme negali laisvai tekėti, kai kuriose kūno vietose yra patinimų (arba atvirkščiai, sausos akys, gleivinė), vartokite artišokus, petražoles, moliūgus, salierus, jūros dumblius, salotines cikorijas, sorų košę bei žalią arbatą.

Vandens kiekis organizme mažėja senstant, kartu mažėja gyvybinės energijos kiekis, saugomas vandens karalystėje. Gerkite šaltinio vandenį, pagerbdami gamtą ir jos jėgas, masažuokite kūną, ypač nugarą ir šlapimo pūslės kanalo sritį, valgykite daržoves ir vartokite žoleles, kurios stiprina vandens karalystę. Būsite gyvybingi bei žvalūs net gilioje senatvėje.

LSMU VA prof. Dalia Sekmokienė