MITYBA ir MAGIJA

Kaip ezoterinių žinių pagalba pasirinkti tinkamiausius maisto produktus

Mitybos (kartu ir medicinos) moksle vyksta dideli pakitimai. Integruojasi senovės rytų ir šiuolaikinis vakarų mokslai, įsivyrauja visai naujas požiūris į žmogų. Mokslas pripažįsta, kad visos egzistuojančios visatoje energijos rūšys yra ir žmoguje, tik kartais jas sunku išeliminuoti iš bendro energetinio žmogaus komplekso ir išmatuoti jų kiekybinę išraišką fizikoje priimtinais matavimo vienetais. Dalį energijos rūšių (elektros, atominę ir kt.) žmogus įvaldė, gamina, naudoja buityje, kitos didžiosios dalies dar neatrado. Nors ši energija egzistuoja subtiliuosiuose žmogaus kūnuose, sąveikaudama su fiziniu, mes jos nemokame matuoti, valdyti. Įvairios senovės kultūros, žyniai, ezoterinės mokyklos magijos pagalba sugebėdavo veikti, valdyti subtiliąsias energijas. Dalis šių maginių ritualų, veiksmų, simbolių buvo taikoma mityboje. Ar mes galime šiuolaikinio mokslo požiūriu paaiškinti ezoterines žinias ir be žalos sau pritaikyti mūsų gyvenime ir mityboje?

Tiek fizinio, tiek subtiliųjų žmogaus kūnų esmė – energetinės vibracijos. Materija – tankių energetinių vibracijų visuma, kurios kokybė priklauso nuo protonų, neutronų ir elektronų kiekio atome bei jų sąveikos jėgų. Transformatoriaus ir kompiuterio vaidmenį, kurie sugeba suprasti bei keisti, transformuoti subtiliuosius virpesius iki fizinio kūno vibracijų, t.y. kontakto su visata, atlieka čakrų ir energetinių kanalų visuma, esanti eteriniame kūne. Kiekvienai biocheminei reakcijai vykti reikalingas impulsas ( vibracija). Įsivaizduokime, kad iš kraujo kapiliarų į plazmą pereina gliukozės molekulės. Jei ląstelėje yra gliukozės perteklius, ji neskubės praleisti gliukozės molekulių per membraną, t.y. “atidaryti vartelių”. Atsiradus gliukozės pareikalavimui, ląstelės membrana praleidžia gliukozę į vidų. Įsivaizduokime, kad šios membranos “vartelių” atidarymo mechanizmas panašus į distancinį televizoriaus valdymą. Sugedusį distancinį TV valdymo pultą keisime nauju. Įsivaizduokime, kad “sugedo” ląstelės membraną atveriantis valdymas. Ląstelei trūksta gliukozės, nors jos plazmoje daug, o “varteliai” neatsidaro. O jei nebeatsidaro ir kitoms maisto medžiagoms? Valgome brangiausius vaisius ir puikiausias daržoves, o kokia iš to nauda? Kur ir kaip taisysime šį biologinį ląstelės” distancinio valdymo pultą”? Tai tik pavyzdys, rodantis, koks sudėtingas žmogaus energetinis kompleksas net ir materialia prasme, t.y. fiziologinių funkcijų valdymo ir reguliavimo prasme. Pati gamta labai išmintinga. Jei organizmas “streikuoja”, ji tiesiog verčia žmogų, kartais jam pačiam net nesuvokiant, imtis savireguliacijos principų. Žmogus nori poilsio,miego, nori žiovauti rąžytis arba nori pasimankštinti, paspoksoti į žalią žolę. Ir savijauta gerėja. Jei turime ezoterinių žinių, šiuos veiksmus galime paaiškinti ir sąmoningai taikyti praktikoje. Įkvėpdami, rąžydamiesi suaktyviname atitinkamų energetinių kanalų veiklą. Įkvėpimas – JAN procesas; nugaros, rankų išorės patempimas – taip pat JAN; poreikis miegui – IN procesas; žiūrėjimas į žalią žolę – spalvų terapija (poreikis atitinkamo dažnio vibracijoms) ir t.t.

Ezoterinių žinių taikymas praktikoje – jau magija. Kas nebijo šio žodžio, žino tikrąją jo prasmę ( sąmoningas magijos naudojimas kurti gėrį ir tarnauti žmonėms, tai dalis parapsichologijos), gali ezoterines žinias taikyti labai plačiai, kad ir tokių maisto produktų pasirinkimui, kurie padėrtų harmonizuoti konkretų žmogų atitinkamoje situacijoje.

Ką konkrečiai daryti? Įgykite minimumą biochemijos, mitybos žinių, domėkitės kinų medicina ir mityba, studijuokite Ajurvedą. Tada geriau suprasite mitybos reikšmę žmogaus gyvenime. Atminkite, kad intuityvus noras valgyti kurios nors spalvos maisto produktus rodo, kad šių vibracijų Jums trūksta arba jos pakenktos. Jei vėl išvestume paralelę su televizoriumi, galėtume matyti, kad kiekvienas TV kanalas veikia tam tikrame dažnių diapazone, taip pat kaip ir kiekvienas žmogaus organas. Jei lauke audra ar bloga antena, vaizdas TV ekrane gaunasi nekokybiškas, nes perdavimo metu atsiranda bangų, vibracijų trikdžiai. Mes savo kūno energetiniuose kanaluose iššaukiame trikdžius neteisingomis mintimis, emocijomis, mąstymu, ilgai būdami geopatogeninėse zonose ir kt. Egzistuoja hipotezė, kad akupunktūrinė adata tėra paprasčiausia papildoma antena. Pats paprasčiausias būdas šiek tiek “pravalyti” energetinį kanalą ir gauti daugiau trūkstamų vibracijų – valgyti Jums trūkstamos spalvos produktus. Kurį laiką valgykite šių produktų daugiau. Medituokite apsupdami save atitinkamos spalvos spinduliais. Tai nebus tikroji meditacija, kuri yra spontaniškas kundalini pakilimas į sachasrarą, tačiau “maudynės” spalvų jūroje tikrai Jums padės ar bent nepakenks. Žmogaus sveikata labai daug priklauso nuo jo virškinimo organų būklės. Svadistano ir nabi čakros (oranžinė ir geltona spalvos) reguliuoja virškinimo organų veiklą. Mums ypač trūksta geltonos (saulės) šviesos. Nabi čakra yra mūsų egzistencijos ( maistas, finansai, darbas, karjera, tėvų tarpusavio santykiai, šeimos meilė) centras. Kad ši čakra būtų švari, visa šeima turi palaikyti pagarbos, meilės ir savitarpio paramos atmosferą. Pernelyg didelis rūpestis dėl pinigų ar persisdirbimas sukelia šio centro sutrikimus. Viena iš ezoterinių mokyklų (sachadža joga) moko, kad kepenų sutrikimą rodo dirglumas, nekantrumas, nuolatinis nepasitenkinimas ir nerimas. Kepenims tinka geltonos daržovės, balti ryžiai, klasikinis nesaldus jogurtas ir kuo daugiau atitinkamų žolelių (kukurūzų purkų, kiaulpienės, raugerškio, erškėtuogių, smiltyninio šlamučio ir kt.) arbatos.

Jei pasitikite savo intuicija, maisto produktus pasirinkite vadovaudamiesi tik ja. Priešingu atveju mėginkite eksperimentuoti naudodamiesi radiestezijos metodu. Kas mokėsi biolokacijos, tie svarelio ar virgulių pagalba nesunkiai sugebės nustatyti, koks produktas labiausiai šiuo metu tinka valgyti.

Jei nustatėte, kad yra kenksmingas poveikis kuriam nors organui, galite vėl braižyti schemą, nurodydami konkrečius organus. Šio metodo tikslumas priklauso nuo patirties, o mėgėjai šio metodo išdavomis neturėtų pilnai pasikliauti, bet gretinti jas su kitomis mitybos žiniomis. Jei sergame kuria nors lėtine liga, radiestezijos metodu galime nustatyti, kokios daržovės, vaisiai, vitaminai mums pagelbės.

Ezoterinis mokslas moko, kad visus planetų, kosminių spindulių, raidžių, skaičių, geometrinių figūrų skleidžiamus vibracijų srautus galima atvaizduoti simbolių pagalba. Mūsų pasąmonė (ar biolokacijos metodas) padės mums išsirinkti šiuos simbolius iš knygų. Galite nubraižyti juos, panaudodami runų elementus ir kt. Mūsų amžiuje dažnai svarbu eliminuoti neigiamas pašalines vibracijas iš maisto produktų. Galime virtuvėje ant sienos, ant pietų stalo, (net į šaldytuvą) padėti popieriaus lapą su atitinkamu simboliu. Jei mūsų širdis sklidina meilės, neigiamas pašalines vibracijas iš bet kurio maisto produkto galime eliminuoti, uždegę šventintą žvakę ant stalo ir peržegnodami maistą. Tai turime daryti ne kaip žaidimą ar ritualą, bet tyra širdimi prašydami apsaugos.

Kita galinga magijos priemonė – žodis ir mintis

Minčių pagalba įsivaizduokime, kad suvalgytas maistas puikiai mums tinka, yra gerai virškinamas ir įsisavinamas, jo vibracijos valo ir stiprina energetinius kanalus, o maisto molekulės atskirus (ypač silpnesnius, sergančius) organus. Valios ir minčių jėga padės harmonizuoti mūsų biocheminius procesus. Konkretesniam įvaizdžiui susikurti, kuriuo būtų galima gydyti medžiagų apykaitos sutrikimus, reikia gilesnių žinių, o kasdien užtenka paprasčiausiai įsivaizduoti, kad maisto produktas teikia mums jėgų, o jo pašalinės medžiagos išvedamos iš organizmo, nesusidaro jokių šlakų. Įvaizdis gali būti sustiprinamas žodžiu. Nuo seno liaudyje buvo paplitęs įvairių ligų gydymas žodžio ir minties galia – užkalbėjimas. Užkalbėdavo tiek pačią ligą, tiek vandenį, žoleles, maisto produktus. Įvairių religijų tikintieji užkalbėjimų metu prašydavo, kad vandenyje, žolelėse, maiste apsigyventų gerosios dvasios (teigiamos, gydančios, švarios energetinės vibracijos) ir kad jų pagalba žmogus įgytų stiprybės visose gyvenimo sferose, kartu prašydavo, kad būtų išvaromi demonai, t.y. maiste ar vandenyje įsirašytų tos vibracijos, kurios eliminuotų produkte esančias neigiamas vibracijas, o jį suvartojus – žmoguje esančias. Mintis, prašymas, ligos pasitraukimo įvaizdis – taip pat simboliai. Minties jėga šie simboliai tarsi perkeliami į žmogaus energoinformacinę struktūrą, tampa jos dalimi ir gali veikti, skleisdami savo vibracijas. Didžiausia, tyriausia, švariausia ir galingiausia žodžio, minties ir susikaupimo sintezė – malda.

LSMU VA prof. Dalia Sekmokienė