Gydymo būdai pagal kinų mediciną

Liga – ne bausmė, bet konkretus įspėjimas, skatinantis keisti gyvenimą. Rytuose sakoma, kad liga prasideda energetinėje žmogaus matricoje, o žmogaus kūnas, struktūra, tik atkartoja šią matricą. Pasikeitus energijoms, sudarančioms žmogaus energetinę matricą, jo energoinformacinę sistemą, keičiasi bei gyja ir kūnas. Šias energijas keisti gali žmogus savo mintimis, veiksmais, bei priimdamas energijas iš gamtos – žolių, akmenų, saulės šviesos bei kitų subjektų.

Liga – ne tik kūno, bet ir gyvenimo būdo dalis. Negali žmogus nueiti pas gydytoją ir sakyti – pašalinkite man galvos skausmą, lyg tas skausmas būtų koks daiktas, kurį galima pernešti, išmesti, ar augalas, kurį galima išrauti ir išmesti. Skausmas yra žmogaus gyvenimo istorijos, kurią jis turėjo ir toliau kuria, dalis. Gydytojas gali tik padėti žmogui keistis, nurodyti būdus, kurių pagalba žmogui gali veikti savo mintis, jausmus, kurių pagalba galima keistis energijomis su natūralia gamta. Tada, pasikeitus žmogui, jo energijoms, keisis ir tankesnė materija, kuri yra žmogaus energijų atspindys, tai yra kūnas, jo reakcijos. Išnyks ir skausmas, jei būsime harmonijoje su savimi ir visa supančia aplinka. Dar gydytojai vaistų pagalba gali “išjungti” nervinę signalizaciją ir kūnas toliau grius bei irs be skausmo, jo šeimininkui apie tai nieko net nenutuokiant ir nebandant keisti.

Pirmiausiai reikia savęs paklausti:kodėl mane užklupo liga, ko ji mane išmokė? Galbūt tai bus sudėtingi istorijos vingiai, savo misijos neatlikimas, kuris pasireikš džiaugsmo stoka, psichosomatinėmis, o vėliau ir rimtesnėmis ligomis. Galbūt tai bus paprasčiausia valios stoka ar neišmanymo liga, kai žmogus be perstojo kemša į save pyragaičius ir saldainius, lyg būtų ne sudėtinga energetinė bei biologinė sistema , skirta dideliems darbams, bet liežuvio malonumų tenkinimo kompleksas. Tada skausmas priverčia apmąstyti kiekvieną į skrandį priimamą maisto kąsnelį. Ar jis mums būtinas? Ir priverčia mus keistis. Todėl atsakę į sau rūpimus klausimus ir pasitarę su nusimanančiu gydymo būduose terapeutu, keiskitės: sportuokite ar darykite jogos pratimus, keiskite mitybą, gėrėkitės gamta ir natūraliu grožiu bei tyla, medituokite, darykite masažą ar savimasažą, kuo daugiau gerkite žolelių arbatos.

Gydymo(si) būdų daug. Visi jie gali jums padėti. Labiausiai paplitę natūropatijoje yra šie būdai:

Fitoterapija

Tai vaistinių ir maistinių žolių panaudojimas žmogaus harmonijai su pasauliu ir savimi atkurti, jo kūnui išvalyti bei padėti visiems organams geriau funkcionuoti. Tai vienas seniausių ir veiksmingiausių būdų, naudojamas visose pasaulio šalyse ir tradicinėje medicinoje. Maistinės žolės balansuoja ir harmonizuoja žmogų, o vaistines žoles reikia pasirinkti pagal savo sutrikimo pobūdį. Rytų filosofija teigia, kad augalų gyvybės tikslas – pasiaukojimas žmogui, vartojant augalus organizme atsipalaiduoja subtilioji Saulės, kitų gamtos reiškinių energija, gydanti energoinformacinę žmogaus struktūrą, o kartu augalai veikia ir biochemiškai, dalyvaudami cheminėse reakcijose, teikdami mums vitaminus or kitus biologiškai aktyvius junginius.

Aromaterapija

Tai augaluose esančių kvapiųjų eterinių aliejų panaudojimas gydymui. Uoslė – ypatingas organas, nes skiria, kas žmogui malonu ir naudinga, o kas kenkia. Kvapiosios medžiagos molekulės kontaktas su uoslės receptoriumi sukelia energetinį impulsą, kuris keliauja į smegenis ir jose palieka tarsi įrašą, kartu veikiama ir pasąmonė. Kadangi liga taip pat palieka mūsų pasąmonėje ir smegenyse savotišką įrašą – kvapiosios medžiagos gali jį panaikinti ir žmogus pasveiksta. Tai vis plačiau taikomas iš senovės atkeliavęs metodas. Eteriniai aliejai pilami į vonią, naudojami aromaterapinėse lempose, praskiedus paprastais aliejais, jais masažuojamas kūnas.

Homeopatija

Tai gydomosios augalų ir mineralų energijos panaudojimas. Senovės Rytai teigė, kad egzistuoja energija Či, Indijoje vadinama Prana, kurios daug turi augalai. Augalų ekstraktus, trauktines daug kartų specialia skiedžiant i purtant, nebelieka cheminių sudedamųjų dalių, tačiau energija sustiprinama, potencijuojama. Homeopatiškai paruošta žolė daug stipriau nei paprasta veiks žmogaus energoinformacinę sistemą. Gydytojai homeopatai ligų diagnostikai vartoja arba apklausos būdą, arba šiuolaikinius konpiuterinės diagnostikos metodus (Folio, Nakatani, Vegatest), kurie matuoja energetinių kanalų būklę ir kartu parodo ligos kilmę. Homeopatiniai vaistai , veikdami energetinius kanalus, kartu atstato su jais susijusių organų veiklą. Homeopatiniai vaistai nepažeidžia kepenų, virškinimo trakto, taip, kaip cheminiai vaistai. Jie šalina ne tik ligos simptomus, bet ir priežastis, nes paveikia žmogaus energetinę struktūrą. Masažas. Egzistuoja daugybė kūno masažo technikų ir visi jie padeda žmogui pasveikti. Žmogui per mažai tenkinama jo lytėjimo, glostymo funkcija. Masažo metu ne tik suaktyvėja odos ir vidaus organų kraujotaka, bet išmasažuojami biologiškai aktyvūs odos taškai, pagerėja žmogaus energetika. Ypač svarbu išmasažuoti sąnarius, nes jie yra kliūtis energijai tekėti.

Akupunktūra, refleksoterapija

Tai vienas enaiusių ir galingiausių žmogaus gydymo būdų. Žmogaus energetinę sistemą sudaro 20 akupunktūrinių kanalų. Tai labai sudėtinga schema, turinti 3 lygmenis, valdanti žmogaus mintis, jausmus ir kūno reakcijas. Pažeidimais schemoje sąlygoja žmogaus kūno ligas, o jos harmonizavimas – sveikimą. Tačiau labai tikslai reikia žinoti, kas ir kur, kodėl pažeista, kuriuos rezonatorius veikti, kad padėtume žmogui. Dažnas sako, gydžiausi akupunktūra ir nepadėjo. Tai tas pats, kaip pasakyti: gydžiausi vaistais ir žolėmis, bet nepadėjo. Reikia atrasti būtent tuos rezonatorius, kurie panaikintų energijos blokus. Akupunktūra ir refleksoterapija, kaip metodas, negali nepadėti. Jei nebuvo rezultato, galbūt gydymas buvo pernelyg trumpas arba nebuvo tikslai parinkti rezonatoriai. Akupunktūra ir taškų masažas (refleksoterapija) tai pats veiksmingiausias ligų gydymo būdas, nes gali tikslai pašalinti ligos priežastį energetinėje schemoje, jei tik ji įvardijama ir parenkami tikslūs rezonatoriai (akupunktūriniai taškai). Gydymas akmenimis. Įvairūs mineralai, o ypač brangieji akmenys, turi sukaupę daug energijos, kuri, kontaktuodama su žmogaus energoinformaciniu lauku, jį subalansuoja. Dėl šios priežasties turime atsargiai ir individualiai rinktis papuošalus. Ajurvedoje akmenimis ir eteriniais aliejais buvo harmonizuojamos čakros. Šis metodas sugrįžta į dabartinės medicinos kabinetus.

Bioenergetinis gydymas

Tai specialios energijos gavimas tiesiogiai iš kosmoso, kurią padeda gauti žmogus, bioenergetikas, turintis stiprų ryšį su kosmine energija. Distanciniu, bioenergetiniu būdu buvo gydoma ir senovės Kinijoje. Darant specialius Ci-gun judesius, distanciniu būdu galima veikti žmogaus rezonatorius.

Dvasinis augimas bei dvasinė laisvė. Žmogus sirgs, jei jo dvasia neturės ryšio su Visata, kosminėmis jėgomis ir kartu su jomis nesiplės Visatoje. Žmogus privalo kurti, vykdyti savo misiją, kontaktuoti su visais žmonėmis ir visomis kosmoso jėgomis. Tada jis neturės rėmų, ribų savo kūrybai, o sunegalavus, tos jėgos jį gydys. Tereiks mintimis prisijungti prie žvaigždžių šviesos, upelio dvasios, lapų aromato ir gėlės žiedo skleidžiamos energijos, kad šių visų energijų sąjunga žmogų supurtytų ir pakeistų, pritaikydama naujiems gyvenimo vingiams, kviesdama į naujus neišbandytus tolius.

LSMU VA prof. Dalia Sekmokienė